Stručně o principu automatizované domácnosti

Stačí telefon s připojením na internet a máte pod palcem ovládání celé své domácnosti – venkovní i vnitřní stínění, osvětlení, garážová vrata i vjezdové brány, kamery, alarmy, ale i termostat nebo chytrý zámek dveří.

V praxi připojíte všechny kompatibilní prvky domácnosti k systému TaHoma® switch, kterou společnost Somfy vyvinula právě za tímto účelem. Systém si můžete představit jako elegantní „krabičku“, kterou doma zapojíte do elektřiny, připojíte k internetu a můžete začít okamžitě využívat.

Do svého chytrého telefonu si pak stáhnete aplikaci, se kterou ovládáte domácnost stejně snadno, jako například vytočíte číslo nebo napíšete zprávu. Ovládání je možné také z tabletu. Díky možnosti vytvoření scénářů se o nic nemusíte starat, domácnost si žije svým životem přesně tak, jak si budete přát.

Automatizace domácnosti v podání Somfy

Stínění, přístup k domu (vjezdová brána a garážová vrata) i například osvětlení nebo vytápění. To všechno můžete v automatizované domácnosti ovládat pohodlně ze svého telefonu nebo jiného zařízení s připojením na internet.

Na výběr máte univerzální pohony WT, pohony s integrovaným přijímačem dálkového ovládání RTS a pohony s vestavěným přijímačem io-homecontrol®. Společný faktor technologií RTS a io spočívá v jednoduchosti instalace bez nutnosti vedení elektrických kabelů k ovládacím bodům. Rádiová technologie Somfy RTS je primárně určena k ovládání stínících prvků a přístupu k domu. S pomocí technologie io-homecontrol® můžete ovládat kromě stínění, garáže a brány i další vybavení včetně topení, osvětlení, klimatizace či bezpečnostních prvků jako jsou kamery a alarmy. Navíc vám poskytne zpětnou vazbu, dá vám tak například zprávu, že se interiér vyhřál na vámi požadovanou teplotu.

Jakou možnost ovládání si zvolíte?

Pro ovládání stínící techniky jsou skvělou volbou nástěnné ovladače Smoove, které se pyšní moderním vzhledem a díky variabilitě rámečků mohou ladit s vaším interiérem. Ovladač Smoove RS100 io byl dokonce speciálně vyvinut pro roletový pohon RS100 io a disponuje funkcí přepnutí pohonu do extra tichého chodu.

Přímo do ruky vám padnou dálkové ovladače Situo, které jsou navíc vybavené nástěnným držákem. Přesný náklon lamel na svých žaluziích můžete pohodlně ovládat pomocí kolečka na ovladači Situo Variation.

Oblíbené je také centrální dálkové ovládání s dotykovou obrazovkou Nina. O stupínek výše je Nina Timer, která vedle funkcí ovládání nahoru a dolů nabízí pro vaše stínění také možnost časovače a automatizace.

Další žádanou možností je ovládání pomocí svého chytrého telefonu, nebo tabletu . Zapojte svou chytrou domácnost do systému TaHoma® switch a získejte od svého domova více pohodlí, bezpečí i úspor na energiích!

O systému TaHoma® switch

TaHoma®switch je systém automatizace domácnosti, který se stará o vaše pohodlí díky vlastní aplikaci pro chytré telefony a o bezpečí vašeho domu díky zpětné vazbě (roleta byla v pořádku stažena) a podpoře zabezpečení celého objektu (objevila se překážka v dráze pohybu markýzy). Díky intuitivnímu rozhraní je ovládání domácnosti s TaHomou® switch naprosto hladké.

Zapojte do systému TaHoma® switch i své venkovní žaluzie a užívejte si nejen komfortu motorizace, ale i dalších výhod. Napojením do chytré domácnosti chrání vaše stínění sluneční i větrná čidla, ochranné funkce má i chytrý motor J4 io Protect. Například když jste v práci a nečekaně přijde silný vítr, vaše venkovní žaluzie i markýza se zatáhnou, aby se nepoškodily.

Hravě si nastavíte scénář na dobré ráno a dobrou noc, kdy se vám v určitou hodinu všechny venkovní žaluzie rozevřou a probudí vás sluneční paprsky. Večer se zase žaluzie zavřou před pohledy zvenčí. Při odchodu do práce už nemusíte kontrolovat, jestli je všude zhasnuto a zamknuto. Jedním kliknutím se rolety zatáhnou do nastavené polohy, zavře se garáž, zhasnou světla a zapne alarm.

 • Automatizace domácnosti

 • Bezpečí vašeho domu

 • Elegantní design

Scénáře pro vaše bydlení

Díky vámi nastaveným scénářům celý váš dům „myslí“ za vás. Nemusíte se tak o nic starat. Představte si neviditelného sluhu, který před vaším příjezdem domů otevře bránu a garážová vrata, vyhřeje interiér na příjemnou teplotu, rozsvítí tlumené světlo a zatáhne všechna stínění, aby k vám domů nikdo neviděl.

Běžné osvětlení lze napojit do chytré domácnosti pomocí mikromodulu Izymo pod vypínač a propojit jej se systémem TaHoma® switch. Další možností jsou žárovky a led pásky od Philips Hue. Snadno tak navodíte příjemnou atmosféru třeba pro sledování filmů nebo rodinnou večeři.

Automatizace domácnosti pomáhá také simulovat vaši přítomnost a odradit tak potenciální zloděje. Na noc se samo zatáhne stínění a v jednotlivých místnostech se bude rozsvěcet a zhasínat. Ráno se žaluzie zase vytáhnou. Zkrátka jako byste byli doma.

Nevíte si rady s výběrem?

Netrapte se s hledáním informací. Naši odborníci vám rádi pomůžou.

Chci pomoci s výběrem

Venkovní žaluzie s možností zapojení

Profil Z

 • S krytem z hliníkového plechu
 • Více než 20 barevných provedení
 • Žaluzie světové kvality

Protal

Prémiová venkovní žaluzie Protal patří svým zpracováním mezi nejlepší žaluzie. Lamely zaručují úplné zastínění a extrémní odolnost proti větru.

Profil C

Inovativní zahnutý tvar lamel ve tvaru písmene C umožňuje natáčet žaluzie do obou stran bez obav z jejich poškození.

Profil T

Elegantní design a výborné technické vlastnosti. Nízký nábal díky šířce lamely 80 mm, lepší dovírání lamel a vysoká odolnost proti větru.

Profil F

Hodí se k zastínění zejména pásových oken administrativních budov a velkých oken komerčních objektů. Největší výhodou je nízká výška nábalu.

Profil EXT

Cenově nejdostupnější typ venkovních žaluzií. Hodí se pro stínění menších oken. Největší předností je nejužší svazek stažených žaluzií.

Máte zájem o venkovní žaluzie?

Zanechte nám na sebe telefonní číslo a my vás budeme kontaktovat.

  Máte zájem?
  Kontaktujte nás!

  Zanechte nám na sebe telefonní číslo
  a my vás budeme kontaktovat.

   Zavřít