Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi žaluzií a roletou?

Venkovní žaluzii tvoří samostatné lamely, které lze různě naklápět. Můžete si tak regulovat přísun světla, chránit se před slunečními paprsky a zároveň větrat. Lamely naklopené do vodorovné polohy vám nebrání ve výhledu ven. Venkovní rolety jsou tvořeny také lamelami, které jsou ale spojeny a tvoří celistvý svislý pancíř. Stažené rolety vytvoří v místnosti úplnou tmu a nelze je naklápět. Pokud chcete v místnosti světlo, můžete je spustit třeba jen do půlky okna.

Jsou venkovní žaluzie bezpečnostní? Zabrání vniknutí zlodějů?

Venkovní žaluzie bezpečnostní nejsou, slouží čistě jako stínící prvek. Jediný typ se zvýšenou bezpečností je venkovní žaluzie PROTAL.

Jakou mají žaluzie odolnost proti větru?

Většina žaluzií je schopna odolat zatížení větrem až do 74 km/h. Tato maximální hodnota se řídí provedením a velikosti žaluzie. U venkovní žaluzie PROTAL je maximální zatížení větrem až 88 km/h.

Dokáže venkovní žaluzie úplně zabránit průniku světla ?

Venkovní žaluzie jsou zastiňujícím prvkem nikoliv zatemňujícím, z tohoto důvodu nelze počítat s úplným zatemněním pomocí venkovních žaluzií.

Často kladené dotazy

Jaké jsou možnosti ovládání?

Venkovní žaluzie můžete ovládat třemi způsoby – MANUÁLNĚ, MOTORICKY ( vypínačem na zdi nebo dálkovým ovládačem ), MOBILNÍM TELEFONEM ( pomocí aplikace ).

Při výběru barvy lamely, je lepší zvolit světlejší nebo tmavší?

V případě použití fasádního stínění je vhodné použití světlejších barev stínících clon, neboť právě ty mají menší absorbci než clony tmavší. Při této menší absorbci je zajištěno menší vyzařování tepelné energie do prostoru kolem clony a tím je omezen i následný přestup tepla do interiéru. Mějte okna otevřená jen po tu dobu, kdy je venkovní teplota nižší než vnitřní. Jestliže je třeba větrat při vysoké venkovní teplotě, větrejte krátce a intenzivně.

Jaké jsou rozdíly mezi různými typy žaluzií i co se kvality týče?

Rozdíl je zejména ve tvaru lamel, kdy písmeno v názvu udává tvar lamely. Naše venkovní žaluzie Z-90 Noval a Z-70 má lamelu ve tvaru písmene Z a lomený tvar, který zajišťuje dokonalé dovírání lamel a tím pádem i skvělé zastínění interiéru. Žaluzie v profilu Z jsou naše nejprodávanější. Žaluzie C-60 a C-80 mají oblý tvar ve tvaru písmene C a můžete je bez obav natáčet do obou stran, podobně jako u vnitřních žaluzií.

Jak dlouho trvá výroba venkovních žaluzií ?

Termín dodání se liší dle specifikace a provedení žaluzie, v průměru se pohybuje od 2 do 4 týdnů.

Často kladené dotazy

Máte zájem?
Kontaktujte nás!

Zanechte nám na sebe telefonní číslo
a my vás budeme kontaktovat.

    Zavřít