Podomítkové schránky pro venkovní žaluzie

Podomítkové schránky venkovních žaluzií se instalují před nebo v průběhu realizace zateplení domu a jejich použití je velmi variabilní. I zde však existují jistá omezení a je proto potřeba konzultovat konkrétní technické řešení s odborně proškolenou montážní firmou včas.

 • Schránka skrytá pod fasádou domu

 • Vytažená žaluzie není vidět

 • Variabilní použití

Jak toto řešení vypadá?

Venkovní žaluzie se instalují do schránky skryté pod fasádou domu, která po vytažení žaluzie zcela zakryje nábal lamel a žaluzie je tak v této schránce uschována a chráněna před okolními vlivy. Vytažená žaluzie není vidět při pohledu z interiéru ani exteriéru domu. Podomítkové schránky jsou vyráběny vždy na míru a jejich rozměry vychází z velikosti okna či dveří a zvoleného typu lamely venkovní žaluzie. Spodní strana čelní desky schránky je opatřena hliníkovou omítkovou lištou pro čisté zakončení omítky. Schránky jsou z vnitřní strany opatřeny šedou barvou. Vyrábí se ve variantách se zadní izolací, nebo bez izolace a je možné je libovolně spojovat rovným i rohovým spojem bez omezení celkové délky schránky.

Schránky jsou vyráběny ze speciálního konstrukčního materiálu PURENIT® 550MD. Jde v podstatě o materiál na polyuretanové bázi z tvrdé recyklovatelné PIR pěny s vlastnostmi dřeva. Tato lehká ale zároveň tuhá deska o tloušťce 15 mm, je zdravotně nezávadná a vyznačuje se vysokou plošnou a bodovou odolností proti mechanickému namáhání. Má dlouhodobou teplotní odolnost +100 °C, krátkodobou teplotní odolnost +250 °C a minimální nasákavost. Vyniká rozměrovou stálostí vlivem vlhkosti a teploty. Použitím materiálu PURENIT® 550MD nedochází ke vzniku tepelných mostů. Díky všem těmto vlastnostem je tento materiál velmi často využíván zejména ve stavebnictví. Schránky vyrobené z tohoto materiálu jsou lehké, ale přesto velmi pevné.

 • Vysoké zatížení v tlaku

 • Výborné izolační vlastnosti

 • Šetrný k životnímu prostředí

Zapuštěné vodicí lišty

Tento způsob instalace vodicích lišt lze použít, pokud je plánovaný povrch fasády relativně hladký -omítka, dřevěný obklad, hladké keramické obklady. Nelze jej použít tam, kde je povrch členitý, např. kamenný obklad. Vodicí lišta je zapuštěna do fasády, neruší vzhled oken. Před dokončením fasády je třeba osadit hliníkové pouzdro vodicí lišty ve tvaru ´U´, které je následně zaomítáno. Pouzdro je možné zaříznout do plošné izolace domu nebo je možné na ostění nalepit izolační panely s již osazeným pouzdrem pro vodicí lištu. Při montáži žaluzie se do hliníkového pouzdra vsadí vlastní zapuštěná vodicí lišta.

Částečně zapuštěné vodicí lišty

Vodicí lišta o šířce 40mm se používá tam, kde bude ostění tvořeno členitým povrchem, typicky u kamenných obkladů.

Esteticky skloubí přírodní vzhled kamenné fasády a technický design venkovní žaluzie. Výhodou proti přiznané liště je to, že mezi lištou a kamenným obkladem neprosvítá světlo. Instalace musí proběhnout ve spolupráci s obkladači, aby jednotlivé části kamenného obložení nezasahovaly do prostoru žaluzie a nebyla tak omezena funkčnost žaluzie.

Přiznané vodicí lišty

Vodicí lišty přiznané se kotví do ostění, nebo přes hliníkové konzoly do rámu okna. Jedná se o jednoduchý způsob instalace, který je možný i po dokončení fasády.

Venkovní žaluzie s ukotvením v podomítkové schránce

Profil Z

 • S krytem z hliníkového plechu
 • Více než 20 barevných provedení
 • Žaluzie světové kvality

Protal

Prémiová venkovní žaluzie Protal patří svým zpracováním mezi nejlepší žaluzie. Lamely zaručují úplné zastínění a extrémní odolnost proti větru.

Profil C

Inovativní zahnutý tvar lamel ve tvaru písmene C umožňuje natáčet žaluzie do obou stran bez obav z jejich poškození.

Profil T

Elegantní design a výborné technické vlastnosti. Nízký nábal díky šířce lamely 80 mm, lepší dovírání lamel a vysoká odolnost proti větru.

Profil F

Hodí se k zastínění zejména pásových oken administrativních budov a velkých oken komerčních objektů. Největší výhodou je nízká výška nábalu.

Profil EXT

Cenově nejdostupnější typ venkovních žaluzií. Hodí se pro stínění menších oken. Největší předností je nejužší svazek stažených žaluzií.

Máte zájem o venkovní žaluzie?

Zanechte nám vaše telefonní číslo a náš specialista se s vámi v nejbližší možné době spojí.

  Máte zájem?
  Kontaktujte nás!

  Zanechte nám na sebe telefonní číslo
  a my vás budeme kontaktovat.

   Zavřít