VENKOVNÍ ŽALUZIE CLIMAX ANEB 3 VĚCI, KTERÉ BYSTE O STÍNĚNÍ MĚLI VĚDĚT

Rekonstruujete, stavíte nebo jste jen došli k závěru, že je potřeba svůj dům či byt lépe chránit před slunečními paprsky? Nezáleží na tom, zda vás motivují letní horka nebo příliš zvědaví sousedé, pojďte zjistit o venkovních žaluziích maximum, udělat si malý průzkum a podívat se, jaké máte možnosti výběru!

Žaluzie versus rolety

Přemýšlíte nad tím, v čem je vlastně rozdíl? Obojí je zvenku za oknem, obojí se vysouvá… Ale rozdíl tam je – a to velký. Žaluzie umí regulovat prostup světla, a to naklopením lamel. To znamená, že „odstíní“ sluneční záření, ale do místnosti se stále dostane dostatečné množství světla. Nefungují však jako bezpečnostní prvek. Rolety oproti tomu odolají silným nárazům větru, umí interiér odhlučnit, ale neumí regulovat prostup světla. Pokud je zcela stáhnete, budete mít pocit, že je v místnosti naprostá tma.

Venkovní nebo vnitřní stínění?

Venkovní stínění má jednu velkou výhodu – že se do místnosti v létě nedostane tolik tepla. Venkovní neboli předokenní žaluzie i rolety totiž dokážou zachytit většinu tepelného záření ještě předtím, než vnikne dovnitř budovy. V horkých letních dnech tudíž můžete ušetřit za klimatizaci. No a když potřebujete místnost naopak vyhřát? Prostě žaluzie či rolety vysunete.

Venkovní žaluzie značky Climax jsou vzhledem k propustnosti světla velmi praktické jak do kancelářských budov, tak do vašeho domova a dokážou v létě snížit teplotu v místnosti až o 10 °C.

Ukotvení venkovních žaluzií?

Existují celkem 3 způsoby:

Při stavbě domu či při rekonstrukci je potřeba na tyto typy ukotvení myslet a zanést je do projektu. Třetí typ ukotvení lze instalovat i v případě, že se se žaluziemi při projektování nepočítalo. Ukotvení bude sice patrné, ale lze jej sladit s barvou žaluzií nebo s barvou fasády domu.

Máte zájem?
Kontaktujte nás!

Zanechte nám na sebe telefonní číslo
a my vás budeme kontaktovat.

    Zavřít